Doboki

Środowiska nastawione raczej na sportowe aspekty uprawianej dyscypliny mają wymagania zgoła inne jak tradycyjne style. Ważne są głównie cechy praktyczne, jak mniejsza podatność na gniecenie, mniejsza waga, większa przewiewność.

Nasze doświadczenie w zakresie odzieży do uprawiania sztuk i sportów walk, a także wiedza i doświadczenie technologów z zakresu włókiennictwa i tkactwa pozwoliły nam na stworzenie unikalnych tkanin o specjalnej architekturze i właściwościach, przeznaczonych dla potrzeb różnych dyscyplin.

 

wtf.gif

W wewnętrznej warstwie tkanin zastosowaliśmy różne naturalne włókna roślinne o dużej higroskopijności, zapewniające też niekorzystne warunki do rozwoju bakterii i grzybów oraz właściwości antyelektrostatyczne i duże ciepło sorbcyjne.

Dla potrzeb Taekwondo wykonaliśmy tkaninę prążkowaną z przewagą mocnych włókien syntetycznych z zewnątrz oraz kompozycją włókien naturalnych wewnątrz. Materiał ten doskonale sprawdza się także w bardziej sportowych odmianach Karate, gdzie nie obowiązuje bawełna.

 

Nasza oferta obejmuje doboki w różnych krojach oraz z oznakowaniami danej federacji. Na zamówieni możliwe jest także wykonanie klubowych bądź indywidualnych haftów i nadruków na odzieży oraz pasach.

Standardowe doboki do Taekwondo WTF oraz ITF wykonywane są z tkaniny bawełniano - poliestrowej. Na plecach znajduje się duży haft lub nadruk oraz w Taekwonfo ITF mały nadruk na nogawkach (ITF), naszywki stylu.
Wsztskie doboki szyte są podwójnymi szwami "namiotowymi", rękawy i nogawki wykończone są 6 szwami, wykończenie dołu  bluzy- zależnie od wykonania/federacji.
Nowoczesny krój został dopracowany technologicznie, zachowując jednocześnie tradycje stylu.
Spodnie szyte są z długimi klinami od kroku do końca nogawek, z gumą i sznurkiem w pasie, bluza zaś  jest dłuższa dla Taekwondo WTF a krótsza dla Taekwondo ITF - zgodnie z aktualnymi tendencjami.