Worki bokserskie

Worek bokserski skomplikowanym urządzeniem nie jest...    A jednak...

    Warto wiedzieć, a jeżeli wiesz, to i tak warto przypomnieć:
    *Worki treningowe powinny mieć wypełnienie w miarę jednorodnie ułożone i dobrze ubite. Cios w puste miejsce powoduje bardzo duże naprężenia materiału, mogące doprowadzić do jego zniszczenia.
    *Należy pamiętać o systematycznym dopełnianiu worka drobnymi ścinkami tkanin, pianek, włókniną, ...
    * Jeżeli worek bokserski nie ma przypominać bryły betonu, nie należy wypełniać go piaskiem. Można dociążyć go niewielkim woreczkiem z piaskiem, włożonym w środek wypełnienia.

    Uszy naszych treningowych worków skórzanych  dobrze rozkładają siły na dużej powierzchni, nie powodując deformacji czy rozdarć nawet po długim czasie. Lamówka wokół uszu zapobiega skaleczeniom i obtarciom. Nie stosujemy żadnych taśm i innych elementów wzmacniających w polu uderzeń. Nie przedłużamy płatów skór w pionie. Rozporek w workach skórzanych jest 3- dzielny i sznurowany. Nie stosujemy zamków błyskawicznych, które nie dość, że bardziej zawodne, to  kojarzą się raczej z wyrobem "bieliźnianym". To rozwiązanie dla tanich wyrobów.

Winyl zbrojony poliestrem
Zalety: duża wytrzymałość statyczna, łatwość utrzymani higieny, niska cena.
Wady: mała elastyczność, nieprzyjemne uderzenie ("parzenie")
Skóra dwoinowa
warstwa (dawniej odpad) powstała po rozdwojeniu grubej skóry podczas uzyskiwania cieńszej skóry licowej. Płaty dwoiny są mniejsze niż płaty skóry licowej, mają mniejszą wytrzymałość i elastyczność, mniejsze uwłóknienie i spoistość, lico jest sztucznie uzyskane.
Najczęściej spotkasz wyroby ze skóry dwoinowej opisane jako wyroby "ze skóry". I jest w tym trochę prawdy. Ale tylko trochę.
Skóra licowa
To jest właśnie ten szlachetny, często niezastąpiony surowiec na worki bokserskie.
Zalety: worek treningowy z odpowiednio wyprawionej skóry posiada dużą wytrzymałość dynamiczną, elastyczność i odporność na zmęczenie, wysoką trwałość, walory estetyczne, przyjemny chwyt i uderzenie.
Wady: cena oraz konieczność pozyskania ze zwierzęcia. Ta druga cecha powinna skłaniać do szczególnie rozsądnego rozporządzania materiałem.

UWAGA, ponieważ trójkąty do zawieszenia łańcuchów są niewymienne, zaleca się je smarować na styku z łańcuchem dowolnym smarem stałym, co zapobiegnie ich przetarciu.

worek bokserski ze skóry worek bokserski ze skóry

worek bokserski ze skóry

od 1400.00 zł
Szczegóły produktu
worek treningowy o zmiennym profilu worek treningowy o zmiennym profilu

worek treningowy o zmiennym profilu

1120.00 zł
Szczegóły produktu
Worek Bokserski Worek Bokserski

Worek Bokserski

od 122.00 zł
Szczegóły produktu
worek bokserski skóra dwoinowa worek bokserski skóra dwoinowa

worek bokserski skóra dwoinowa

415.00 zł
Szczegóły produktu
worek do MMA worek do MMA

worek do MMA

230.00 zł
Szczegóły produktu
łańcuch do worka

łańcuch do worka

46.00 zł
Szczegóły produktu