Ochraniacze na uda

Ta kategoria ochraniaczy do niedawna nie zawsze doceniana była nawet przez zaawansowanych zawodników.

Zainteresowanie ochraniaczami na uda można zauważyć od niedawna, kiedy poszukiwania nowych technik zaskoczenia i chwilowego obezwładnienia przeciwnika przyniosły w efekcie ponowne odkrycie lub dopuszczenie w wielu sportach technik ataku na tę strefę.

Początkowo wystarczające były opracowane przez nas pojedynczo zakładane ochraniacze o numerze katalogowym 1.00.01, chroniące zewnętrzną stronę uda tuż pod strefą chronioną przez treningowe ochraniacze tułowia (stąd charakterystyczny kształt górnej części ochraniacza). Oczywiście, ich stosowanie ograniczone było wyłącznie do treningow.

Kiedy większą popularność w wielu dyscyplinach zdobyły techniki ataku na wewnętrzną stronę uda, konieczne stałosię opracowanie ochraniaczy o większej powierzchni ochronnej. Tak powstała nowa konstrukcja ochraniaczy zaszytych w krótkich spodenkach. Ponieważ nasi zaprzyjaźnieni trenerzy nie mogli się zdecydować jednoznacznie co do skuteczności ochrony, postanowiliśmy oferować zarówno ochraniacze na uda w wersji o dużej grubości i maksymalnej ochronności (model nazwaliśmy Maxprotect) oraz w wersji o maksymalnym komforcie użytkowania, ale mniejszej skuteczności (model Maxcomfort), możliwy do założenia pod spodnie.

Zobacz informacje związane z tą kategorią

ochraniacze na uda ochraniacze na uda

ochraniacze na uda

od 128.00 zł
Szczegóły produktu
ochraniacz na uda Maxcomfort ochraniacz na uda Maxcomfort

ochraniacz na uda Maxcomfort

od 152.00 zł
Szczegóły produktu
Ochraniacz na uda Maxprotect Ochraniacz na uda Maxprotect

Ochraniacz na uda Maxprotect

od 152.00 zł
Szczegóły produktu