Manekiny treningowe

Manekiny treningowe coraz częściej goszczą w salach treningowych, i to  nie tylko związanych z uprawianiem sportów walk. W ofercie mamy zarówno popularne w wielu krajach manekiny bokserskie oraz worki stojące, jak i bardziej antropomorficzne, o innych zastosowaniach. Te pierwsze stoją na  dedykowanej, dociążanej podstawie lub mocowane są do ściany. Drugie służą głównie do ćwiczenia technik obronnych i wymagają osoby asystującej lub podwieszenia. 

   Podobną jak manekin treningowy, ale z pewnymi ograniczeniami funkcję pełnią również tarcze treningowe typu "żółw" oraz niektóre zestawy mocnych ochraniaczy treningowych (np. ubiór pozoranta, ochraniacz tułowia treningowy w zestawie z ochraniaczami na uda, mocnymi ochraniaczami na na krocze i na piszczele).

   Posiadamy możliwości wykonania nietypowych manekinów na specjalne zamówienie z wykorzystaniem technologii szwalniczych oraz mechanicznej i termicznej obróbki pianek.

 

UWAGA!

   Pomimo solidnego wykonania, nie należy używać manekinów treningowych do typowo "siłowych" technik, w szczególności mocnych kopnięć, a także kopania w obuwiu oraz uderzania twardymi przedmiotami. Ze względu na zastosowane materiały pokryciowe i wypełniające oraz bardziej skomplikowany kształt, nie osiągają one parametrów wytrzymałościowych skórzanego worka treningowego. Zaleca się ograniczyć energię kopnięć do ok. 200J oraz unikać stałego obciążania jednego miejsca.

Zobacz informacje związane z tą kategorią

Manekin treningowy, młodzieżowy Henio Manekin treningowy, młodzieżowy Henio

Manekin treningowy, młodzieżowy Henio

750.00 zł
Szczegóły produktu
worek do MMA worek do MMA

worek do MMA

230.00 zł
Szczegóły produktu
Manekin mocowany do ściany Manekin mocowany do ściany

Manekin mocowany do ściany

1830.00 zł
Szczegóły produktu
worek bokserski stojący worek bokserski stojący

worek bokserski stojący

1320.00 zł
Szczegóły produktu
manekin bokserski manekin bokserski

manekin bokserski

1089.00 zł
Szczegóły produktu
Manekin treningowy Bob Manekin treningowy Bob

Manekin treningowy Bob

2072.00 zł
Szczegóły produktu
Drzewko packowe Drzewko packowe

Drzewko packowe

489.00 zł
Szczegóły produktu
Manekin treningowy Stefan Manekin treningowy Stefan

Manekin treningowy Stefan

1200.00 zł
Szczegóły produktu