Manekiny treningowe

Manekiny treningowe coraz częściej goszczą w salach treningowych, i to  nie tylko związanych z uprawianiem sportów walk. W ofercie mamy zarówno popularne w wielu krajach manekiny bokserskie oraz worki stojące, jak i bardziej antropomorficzne, o innych zastosowaniach. Te pierwsze stoją na  dedykowanej, dociążanej podstawie lub mocowane są do ściany. Drugie służą głównie do ćwiczenia technik obronnych i wymagają osoby asystującej lub podwieszenia. 

   Podobną jak manekin treningowy, ale z pewnymi ograniczeniami funkcję pełnią również tarcze treningowe typu "żółw" oraz niektóre zestawy mocnych ochraniaczy treningowych (np. ubiór pozoranta, ochraniacz tułowia treningowy w zestawie z ochraniaczami na uda, mocnymi ochraniaczami na na krocze i na piszczele).

   Posiadamy możliwości wykonania nietypowych manekinów na specjalne zamówienie z wykorzystaniem technologii szwalniczych oraz mechanicznej i termicznej obróbki pianek.

 

UWAGA!

   Pomimo solidnego wykonania, nie należy używać manekinów treningowych do typowo "siłowych" technik, w szczególności mocnych kopnięć, a także kopania w obuwiu oraz uderzania twardymi przedmiotami. Ze względu na zastosowane materiały pokryciowe i wypełniające oraz bardziej skomplikowany kształt, nie osiągają one parametrów wytrzymałościowych skórzanego worka treningowego. Zaleca się ograniczyć energię kopnięć do ok. 200J oraz unikać stałego obciążania jednego miejsca.

Zobacz informacje związane z tą kategorią