Ochraniacze

Ochraniacze stanowią kategorię produktów, która wpływa na bezpieczeństwo. Każda dyscyplina w zależności od stosowanych technik, wymogów organizacji i charakterystyki treningów preferuje inny model. Każdy trenujący zawodnik jest autonomiczną jednostką odpowiadającą za siebie i swoje zdrowie i to właśnie od Ciebie zależy, jakie ochraniacze wybierzesz. My proponujemy duży asortyment różnych modeli a Ty wybierz te, które najlepiej spełniają Twoje oczekiwania. Jeśli masz jakieś uwagi, coś się dzieje z naszym sprzętem lub chcesz nam powiedzieć, czy jesteś zadowolony z wyboru, to napisz! Chętnie się dowiemy, co można jeszcze ulepszyć lub zmienić. Stań się jednym z twórców nowego modelu, to także jest w Twoim interesie :)

Ochraniacze Shogun to według wielu ekspertów, czołowych zawodników i trenerów najlepsze ochraniacze na rynku.

Dowodem na to może być fakt, iż wiele naszych wzorów jest kopiowanych na całym świecie, jednakże nigdy podróbka ani kopia nie zastąpi oryginału. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem oraz różnicami, które sprawiają, że tak wielu docenia nasze ochraniacze. Do kultowych produktów należą ochraniacze PROTECTOSAURUS, PROTECTORIUS  Aeroductus oraz TECHNOZAURUS.

Kilka standardowych modeli to głównie typowe rozwiązania pochodzące z importu, są one odpowiednikami popularnych na świeciewyrobów, a wykonywane często przez tych samych producentów ze Wschodu. Są to głównie ochraniacze tekstylne, tradycyjnie używane np, w karate Kyokushin, jak i ochraniacze wykonane z foliowanej pianki o dobrych parametrach, lecz mniejszej trwałości.

 

Uwagi ogólne

Wzrost zawodnika - rozmiar ochraniacza:

  • 150-160 -> S
  • 160-170 -> M
  • 170-180 -> L
  • 180-190 -> XL

Ochraniacze nie eliminują zagrożeń, ale zmniejszają skutki ich działania.

 

Przechowywanie i konserwacja

Większość ochraniaczy (ochraniacze goleni, piersi, tułowia, krocza) pozytywnie przeszły testy wielokrotnego prania z odzieżą w temperaturze do 40C w pralce bębnowej z wirowaniem do 1000  obrotów/minutę. Jednakże wielokrotna penetracja wody i detergentów może ujemnie wpłynąc na trwałość  oraz właściwości antybakteryjne niektórych materiałów. Zaleca się czyszczenie wilgotną szmatką i wysuszenie po każdym użyciu. Nie stosować do czyszczenia rozpuszczalników organicznych!

Aby zagwarantować maksymalną trwałość wskazane jest unikanie długotrwałego:

  • odkształcenia (ucisku, załamania),
  • bezpośredniego nasłonecznienia,
  • działania temperatury powyżej 30C,
  • wysokiej wilgotności.

Nie używać sprzętu w jaki kolwiek sposób uszkodzonego lub zużytego. Ogólne zużycie lub nawet mało widoczne uszkodzenia mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo poprzez utratę stabilności, amortyzacji lub zwiększone ryzyko uszkodzenia podczas walki.

 

Zobacz produkty związane z tym artykułem