Ochraniacze krocza

Sprzedawane przez nas ochraniacze krocza posiadają miseczki wykonane z tworzyw o wysokiej udarności, które zapewniają odporność na udar oraz minimalizują prawdopodobieństwo powstania ostrych, twardych brzegów w razie ewentualnego pęknięcia lub rozdarcia. Elastyczność tworzywa powoduje dodatkowo ograniczenie drgań i uczucia bólu oraz powoduje zmniejszenie siły ucisku w miejscach oparcia.
    Dodatkowa wkładka ochronna zastosowana w niektórych modelach zabezpiecza podbrzusze lub inne wrażliwe miejsca, a warstwa pianki na powierzchni ochraniacza absorbuje część energii i zmniejsza ryzyko ewentualnego pęknięcia wkładu ochronnego. Zaletą ochraniaczy z dodatkową warstwą ochronną jest również zwiększona stabilność.
   Każdy nowy ochraniacz na krocze ( suspensor ) poddawany jest różnym testom laboratoryjnym i użytkowym. Ochraniacze II kat. ochronności posiadają badania typu WE przeprowadzone przez europejską jednostkę notyfikowaną, wszystkie posiadają certyfikat zgodności CE i spełniają wymagania normy EN-13277 w tym zakresie.

   Najczęstszą przyczyną kontuzji związanych z używaniem ochraniacza na krocze jest jego przemieszczenie. Dlatego należy zakładać ochraniacz pod spodnie,  aby zapobiec jego przesuwaniu wraz z nimi.
   Ochraniacz zawsze musi być pewnie przytrzymywany we właściwym miejscu przy wykonywaniu wszystkich technik treningowych. Należy zwrócić uwagę na dobranie właściwego rozmiaru oraz na stan gum mocujących. Nie należy używać ochraniacza w którym mocowanie uległo rozciągnięciu lub innemu uszkodzeniu.
   Każde uszkodzenie, zużycie lub odkształcenie może spowodować niestabilność lub nagłe dalsze uszkodzenie podczas walki. Taki ochraniacz nie nadaje się do dalszego używania.

Zobacz informacje związane z tą kategorią

Komfortowy ochraniacz krocza Komfortowy ochraniacz krocza

Komfortowy ochraniacz krocza

92.00 zł
Szczegóły produktu
ochraniacz krocza ochraniacz krocza

ochraniacz krocza

od 125.00 zł
Szczegóły produktu
ochraniacz krocza bokserski ochraniacz krocza bokserski

ochraniacz krocza bokserski

43.00 zł
Szczegóły produktu
ochraniacz krocza uniwersalny ochraniacz krocza uniwersalny

ochraniacz krocza uniwersalny

39.00 zł
Szczegóły produktu
ochraniacz krocza ochraniacz krocza

ochraniacz krocza

od 35.00 zł
Szczegóły produktu
ochraniacz krocza dla kobiet ochraniacz krocza dla kobiet

ochraniacz krocza dla kobiet

55.00 zł
Szczegóły produktu