Protectorius

Tak jak rzymskie kanały zwane aquaeductus doprowadzając wodę do miast zapewniały ich mieszkańcom zdrowie i komfort, tak kanały wentylacyjne w nowych ochraniaczach zapewniają komfort i zdrowie ich Użytkownikom.

Dlatego ochraniacze o takiej konstrukcji nazwaliśmy:

Protectorius Aeroductus TM

 

To już trzecia wersja ochraniaczy profilowanych. Pierwsza do dziś kopiowana jest przez różnych „producentów”. Chcąc odróżnić się od zaniżonej jakości podróbek, opracowaliśmy nowszą wersję ochraniaczy, o lepszym profilu i wyposażonych w system wentylacyjny. Obecnie prezentujemy kolejną, znacznie doskonalszą wersję i ponownie ujawniamy wnętrze wyrobu.

Czemu to robimy? Bo to właśnie wnętrze wyróżnia nasz produkt spośród innych.

Ochraniacze goleni (piszczeli) mają za zadanie ochronę części nogi zwaną golenią (piszczelą), ale ponieważ kość piszczelowa nie jest prostą rurą, przeto i kłopot z jej kształtem powoduje, że zazwyczaj ochraniacz można umiejscowić wygodnie jedynie na prawie prostym jej odcinku. Pod rzepką kolana masz tak zwaną guzowatość (to nic złego, każdy tak ma!). To wystające miejsce przeszkadza w założeniu ochraniacza. Na dole znów przeszkadza ścięgno śródstopia. Zamiast narzekać na anatomię, dostosowaliśmy do niej budowę ochraniaczy.

Zmiana profilu (“podkrój”) w dolnej części ochraniacza oraz skos o odpowiednim profilu na zewnątrz warstwy amortyzacyjnej minimalizuje kontakt z napiętym ścięgnem śródstopia, osłaniając jednocześnie staw skokowy. Podobnie wykonany profil w górnej części ochraniacza ma na celu dostosowanie go do budowy anatomicznej. Zmiana profilu w części przykolanowej zmniejsza możliwość kontaktu z rzepką. Teraz możesz bez dyskomfortu używać ochraniacza o rozmiar lub dwa większego niż kiedyś!

Tak wykonany wkład zawdzięcza swój anatomiczny profil dzięki zgrzewaniu i precyzyjnemu termoformowaniu przeprowadzonym w jednym procesie technologicznym. Zadbaliśmy jednak, aby ochraniacz bardziej przylegał do nogi. Służy temu między innymi skos brzegu warstwy amortyzacyjnej w kierunku do wewnątrz. Zapobiega to zaczepianiu i zrzucaniu ochraniacza.

Większą część powierzchni nieprzepuszczającej powietrza pianki pokrywają podłużne, rozłożone diagonalnie, otwory wentylacyjne. Umożliwiają one wymianę powietrza oraz odprowadzenie wilgoci. W drugiej warstwie otwory są ustawione prawie ortogonalnie do tych w warstwie wierzchniej, dzięki czemu funkcjonowanie wentylacji jest skuteczne, a jednocześnie tak duże otwory niewiele wpływają na sztywność i parametry ochronne ochraniacza.

Zwróć uwagę, iż kość jest chroniona przez środkową część o pełnej grubości.

Otwory wentylacyjne ochraniaczy podbicia rozmieszczone są wyłącznie od strony przyśrodkowej.

Wierzchnie obszycie zapewnia przepływ powietrza przez otwory. Pokrycie ochraniacza wysokiej jakości skajem satynowym zapewnia nie tylko ciekawy wygląd z delikatnym połyskiem, ale również wyższą trwałość oraz brak "przyklejania" do ciała przeciwnika.

Pomiędzy warstwami pianki zamkniętokomórkowej i obszycia znajduje się cienka warstwa oddychającej pianki dystansowej, zapewniającej przepływ powietrza.

Podszewka wykonana jest z dzianej siatki poliestrowej i przepuszczalnej pianki otwartokomórkowej, umożliwia respirację skóry. Dodatkowo pikowanie zmniejsza powierzchnię kontaktu ze skórą, ograniczając pocenie, a tym samym poślizg na mokrej skórze.

Zastosowana pianka, dzięki obecności śladowych ilości niezwiązanej substancji aktywnej przy tworzeniu łańcuchów kopolimeru (diizocyjanian toluilenu), tworzy środowisko niesprzyjające rozwojowi drobnoustrojów, pozostając bez wpływu na organizm ludzki i tym samym ogranicza alergenność, jak i ryzyko przenoszenia chorób grzybiczych oraz bakteryjnych.

Podobnie wykonane ochraniacze przedramion, zapewniają wyższy komfort użytkowania oraz zdecydowanie wyższy poziom ochrony niż w rozwiązaniach tradycyjnych.

Powtarzalność wyrobów osiągnięto przez zastosowanie odpowiednich technologii i specjalistycznych urządzeń. Wszystkie profile wykonywane są sterowanym komputerowo urządzeniem laserowym, frezowanie skosów zapewnia zachowanie jakości wyższej niż w przypadku ręcznej obróbki.

Do zapięcia użyto wykonanych specjalnie taśm elastycznych o wysokiej trwałości i odpornych na “zarzepienie” oraz wysokiej jakości rzepów produkowanych w EU.

Wszystkie użyte materiały posiadają certyfikaty.

Gotowy wyrób poddano testom wielokrotnego prania.

UWAGA, penetracja wody może wpłynąć na zmniejszenie właściwości bakterio- i grzybo-statycznych pianki wyściółkowej oraz jej trwałości.

Niezależnie od własnych badań, zlecono badanie skuteczności ochronnej według metodologii określonej w normie EN-13277 do akredytowanego laboratorium przy jednostce notyfikowanej.

Wyrób z dużym zapasem spełnia wymagania unijnej Dyrektywy Nowego Podejścia 89/686/EWG, co umożliwia oznakowanie go znakiem CE.

Zobacz produkty związane z tym artykułem